Sidamo_farmers

ETHIOPIA – Káva měsíce listopad 2015

Už jste si někdy kladli otázku, odkud vlastně pochází káva? Kde to všechno začalo? Ano, držíte v ruce balíček kávy Ethiopie Sidamo a tušíte správně. Dějiny kávy se začaly psát v Ethiopii. Coffea arabica neboli kávovník arabský vynikající svou chutí i vůní je potomkem divokého kávovníku, který pochází právě z Ethiopie. Traduje se, že kávu z dovezl Ethiopský obchodník královně ze Sáby (ze svého domova v regionu Kaffa v Ethiopii až na Arabský poloostrov).

Jedna z legend kávové historie praví, že slovo káva pochází z Ethiopského regionu Kaffa. V prastarém jazyce Egypťanů toto slovo znamená „rostlina“ nebo také „půda bohů“.

Káva Ethiopia Sidamo pochází z jedné z nejstarších kávových plantáží na světě. Horské lesy jihozápadní Ethiopie ukrývají malé tradiční farmy zaměřující se na pěstování nejkvalitnější arabiky. Farmáři z regionu  Sidamo, ležícího v jiho-západní části země, dávají přednost arabice Forest Coffee (jedné ze zhruba osmdesáti druhů arabik). Jejich jednodruhová plantážní káva si nachází příznivce mezi skutečnými fajnšmekry.

 

 

Publikováno v Příprava kávy.