colombia-santa-monica

Káva měsíce – srpen 2015

Káva pro měsíc srpen je…

Colombia Concordia Santa Monica Estate

Columbia Santa Monica je káva pocházející z města La Concordia v jihozápadní části regionu Antioquia. Město se rozkládá na 94 čtverečných mílích, z nichž 48 je určeno pro pěstování kávy. La Concordia je jedno z technologicky nejvyspělejších měst v Kolumbii a díky tomu je vysoce produktivní. Má více silnic než ostatní města, která se zabývají produkcí kávy a na základě statistik se vzdělání obyvatel pohybuje na nejvyšší úrovni celého regionu. Lidé kladou důraz na ochranu a zachování životního prostředí a žijí v souladu s místní mikroflórou.

mapa colombia

Santa Monica se pěstuje v průměrné nadmořské výšce 1 942 m.n.m. – toto podnebí umožňuje každému zrnku rozvinutí výrazné chuti a aroma. Půdní profil je sopečný s bohatou minerální složkou. Zhruba polovinu rozlohy farem zabírají přirozené lesy, které obklopují vodní nádrž dodávající do města vodu, místní je proto důkladně střeží.

Mezi odrůdy pěstované kávy patří Caturra a Colombia – obě jsou typické pro celou zemi. Třešně kávy jsou ručně sbírány a poté zpracovávány mokrou metodou. Následně se mechanicky suší v guardiolách (sušička ve tvaru bubnu).

Tato káva má koncentrovaný, zřetelně čokoládový a citrusový charakter. Pro Kolumbii můžeme rozpoznat trochu nezvyklou příchuť tmavé čokolády. Dozvuk je čistý a sladký s komplexní aciditou a v pozadí lze najít lehkou chuť šťavnatého ovoce.

Publikováno v Káva měsíce a označené ,,.